Gara me policinë gjatë arratisjes, shuhet shqiptari, lëndohen dy të tjerë

Kliko per me shume info

Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës në Rivolta d’Adda, ku një shqiptar humbi jetën dhe dy te tjere u plagosën.

Sipas mediave italiane, shqiptarët po përpiqeshin t’i largoheshin policisë me një makinë BMW të vjedhur. Gjatë ndjekjes nga policia, ata kane qene me shpejtësi të lartë ndersa makina e tyre humbi kontrollin dhe doli nga rruga duke u përmbysur disa herë në fushë.

Kliko per me shume info

Njëri prej shqiptarëve humbi jetën menjëherë. Ai është një 31-vjeçar me inicialet A.K. Ndërsa dy shqiptarët e tjerë u plagosën në gjendje të rëndë dhe u dërguan në spital.

Në automjetin e tyre u gjetën disa para dhe bizhuteri. Policia thotë se ata po arratiseshin pasi kishin kryer grabitje të banesave në atë zonë.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here