Salianji del nga prokuroria: Unë besoj në Zot, tek Alizoti beson Edi Rama

Kliko per me shume info

Deputeti demokrat Ervin Salianji ka dalë nga Prokuroria pak minuta më parë ku ka dhënë shpjegime lidhur me audiopërgjimin e Agron Xhafajt. Salianji deklaroi se “unë besoj në Zot, tek Alizoti beson Edi Rama” duke aluduar për Fred Alizotin, të ashtuquajturin “aktori”.

Salianji ka dëshmuar për afro 2 orë në Prokurorinë e Krimeve të Rënda lidhur em audiopërgjimin pasi është vënë nën hetim. “Do viheni në dijeni për rrethanat, – tha deputeti i PD, – prokurorët ishin të qartë dhe pa asnjë dilemë për atë çështje.

Kliko per me shume info

Jam person nen hetim për shkak se Agron Xhafaj i burgosur më ka kallëzuar mua dhe gazetarin investigativ, ndërkohë që viktima kallëzuese nuk ka ardhur asnjëherë të pyetet apo të dëshmojë”- tha ai.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here