Parashikimi i motit, e premte 12 tetor 2018

Kliko per me shume info

Gadishulli Ballkani po vazhdon të ndikohet nga zonë me presion të lartë atmosferik (A) me qëndër kryesore të pozicionuar në europën Verilindore e cila po mban mot të kthjellet në vendin tonë dhe Kosovë.

E premte, 12 tetor: moti do të jetë me kthjellime, gradualisht në mesditë vranësirat do të vijnë në shtim në Jug të vendit. Era do të jetë e lehtë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie të lehtë.

Kliko per me shume info

Temperatura min dhe max
Zonat malore 6/19°C
Zonat e ulëta 8/27°C
Zonat bregdetare 15/27°C

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here