Lapsusi i ministrisë së Brendshme, mburret me ngjarjet në Vlorë, harron hatanë e Selenicës

Kliko per me shume info

Ne nje replike me kryetarin e PD Lulzim Basha, ministria e Brendshme ka konsumuar nje prej gafave me te dukshme ne shifrat e dhena per kriminalitetin gjate viteve te fundit.

MB jep shifren e 6 vrasjeve ne Vlore nga janari deri ne shtator te ketij viti duke lene ne mister e ne harrese masakren e Selenices me 8 viktima.

Kliko per me shume info

Postimi i MB ne faqen zyrtare:
Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj në twitter:

GËNJESHTËR e TURPSHME! Lulzim Basha deklaroi në konferencë për media: “Nga qendra e Tiranës, nga zemra e Tiranës në Bllok, nga Shkodra, në Vlorë, në Elbasan, në Durrës, grupe të rrezikshme kriminale përbëjnë sot aktivitetin e vetëm kriminal dhe ekonomik të vendit”.

Opozita nuk bën gjë tjetër, veçse një sulm agresiv të qëllimshëm, për të krijuar një perceptim të gabuar rreth rendit dhe sigurisë në vend. Kjo padyshim për të nxirë imazhin e vendit dhe të Policisë. Por ja E VËRTETA në shifra!

Ne fakt kane qene te shumte qytetaret qe e kane vene re kete fakt dhe kane komentuar per numerimin e gabuar te jeteve te humbura ne Vlore nga krimi a thua se behet fjale per dicka te pavlere.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here