Kris pistoleta në Tiranë, autorët në arrati

Kliko per me shume info

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mesditën e kësaj të premteje në Tiranë.

Ngjarja ndodhi pranë një karburanti në zonën e Selitës. Burime nga policia raportojnë për një person të plagosur, i cili dyshohet se është qëlluar me armë zjarri.

Kliko per me shume info

I lënduari, identiteti i të cilit nuk dihet ende, është transportuar drejt Spitalit të Traumës, ku dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Ndërkohë, autorë të dyshuar të kësaj ngjarjeje mësohet se janë dy persona, të cilët janë shpallur në kërkim. Nuk dihen ende motivet e kësaj plagosjeje. Në vendin e ngjarjes ndodhen autoritetet policore, që po punojnë për zbardhjen e saj.

Njoftimi i policisë

Më datë 12.10.2018, rreth orës 12:45, në “Selitë“ është plagosur me armë zjarri nga persona ende të paidentifikuar shtetasi M. Sh., 18 vjeç i cili është dërguar për ndihmë mjekësore në spital.

Po bëhet krehja e zonës si dhe janë ngritur pika kontrolli në akset rrugore dhe hyrje daljet e kryeqytetit.

Po punohet intensivisht për kapjen e autorit/ve.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here