“Fred emri, mbiemri hajduti”, ja ç’flitet në lagjen e Fredi Alizotit në Fier

Kliko per me shume info

Fredi Alizoti është fieraku i cili ditët e fundit ka futur në debat politikanë, analistë e gazetarë ne vend.

Kliko per me shume info

Alizoti konsiderohet nga prokuroria si dëshmitar për çështjen “Babale” ndërsa ditën e sotme ka thënë se video e tij e dytë ku thoshte se e kishin marrë nga makina e MB ishte thjesht një shaka.

Ndërsa në lagjen “1 Maji” në Fier, e ëma dhe e motra u qëndrojnë larg mediave dhe shfaqja e gazetarëve në lagje i ka zemëruar.

E ëma u ka thënë gazetarëve që t’i lenë të qeta pasi një javë më parë ajo humbi bashkëshortin.

Sipas saj i biri duhet të vuajë për atë që ka bërë por ato t’i lenë rehat.

Ndërkohë në lagjen e tij, Alizotin e njohin mirë, por askush nuk flet, përveç deputetit demokrat Luan Baçi.

Ai ka thënë për TCH:

Është kontigjent i policisë, është njeri ordiner. Dhe ky njeri që e njoh personalisht rri duke kërkuar lekë rrugëve, hajdut banesash. Vet policia e ka pranuar, e ka ndjekur për ta kapur për hyrje në dyqane. Kur pashë videon u kujtova se kush ishte: Fred emri, mbiemri hajduti.”
Alfred Alizoti, sipas Prokurorisë imitoi zërin e Agron Xhafajt në audiopërgjimin “Babale”, me premtimin se do të merrte 100 mijë euro. Por, pasi kjo nuk ndodhi, ai iu rrëfye policisë e më pas prokurorëve, ndërsa aktualisht ndodhet në burg nën arrest.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here