Detaje/ Ambulanca u vonua një orë, dëshmitari rrëfen sulmin e të riut në Tiranë, doja ta merrja në kurriz

Kliko per me shume info

Të tjera detaje mësohen lidhur me vrasjen me thikë të Holti Hajdarit mbrëmjen e djeshme në zonën e Misto Mames në kryqytet.

I riu mësohet se është qëlluar për 12 herë me radhë me thikë në të gjithë trupin, ndërsa ka gjetur vdekjen në orët e para të mëngjesit

Kliko per me shume info

Një nga pistat ku dyshon Policia është ajo e shpërndarjes së lëndëve narkotike dhe konflikteve që ka pasur për këtë shkak me persona të tjerë, raporton Fax News.

Holti Hajdari jetonte i vetëm në banesë, dhe punonte në një lavazho në kryeqytet. Babai i tij jetonte në Greqi, ndërsa nëna ka ndërruar jetë pak kohë më parë.

Nuk dihet ende nëse është tërhequr trupi i viktimës nga morgu. Mësohet se sherri ka nisur që në banesë për të vijuar më pas gjatë gjithë rrugicës së banesës, ku dëshmitarë shprehen se kanë dëgjuar dhe të bërtiturat.

Një prej banorëve të lagjes dhe dëshmitar i vrasjes me thikë shprehet se në banesën e Holtit vinin shpesh të rinj që merrnin drogë, po sipas tij vetë viktima nuk merrej me shitjen e lëndëve narkotike.

Banori tregon se e ka gjetur Hajdarin të shtrirë në rrugicë, dhe saktëson se ambulanca ka vonuar me rreth një orë që të shkonte në vendngjarje. Dëshmitari shprehet se Holti i ka treguar se e ka plagosur i njëjti person si herën e shkuar.

Po ashtu dëshmitari tregon se Hajdari edhe më parë është plagosur me kaçavida dhe me mjete të forta, dhe policia nuk ka marrë asnjë masë për mbrojtjen e tij, pavarësisht se vetë banorët thonë që kanë denoncuar faktin se në banesën e Hajdarit vazhdimisht shkonin persona të rrezikshëm dhe konsumues droge.

‘’Ja mu këtu ka qëndruar një orë shtrirë, derisa desha me e kapur vetë në kurriz dhe ta çoja në spital. Vrasësi ishte me kapuç më tha, policisë ia tha emrin ja tregoi. Në ato momente më tha vetëm kaq, ‘’ishte ai që më ra herën e parë”. Te shtëpia e tij vinë rreth 50 drogaxhinj, policia ka qenë e njoftuar dhe nuk ka ndërhyrë.

Ata i jepnin ndonjë 2 mijëlekësh Holtit, ka qenë njeri pa njeri. Ka qenë shumë njeri i mirë, as nuk vidhte, fillova tu qa kur e mora vesh. Faji ka qenë i ambulancës dhe i policisë që nuk ka bërë punën. Unë isha bashkë këtu me fëmijët e mi. Vrasësin e pashë, iku për në drejtim të Misto Mames, ishte me kapuç”, shprehet banori i përlotur.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here