Zonja e Parë e SHBA-ve: Jam njeriu më i kritikuar në botë, njerëzit shohin vetëm se çfarë vesh

Kliko per me shume info

Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës është shprehur se ajo është njeriu më i ngacmuar dhe më i kritikuar në botë.

Kliko per me shume info

Melania Trump ka folur rreth sulmeve dhe kritikave të shpeshta që ajo ka duruar që kur bashkëshorti i saj, Donald Trump, mori detyrën në intervistën e saj me ABC News.

“Mund të them se unë jam personi më i kritikuar në botë,”, tha ndër të tjera Zonja e Parë gjatë bisedës me Korrespondentin e Çështjeve Kombëtare, Tom Llamas.

Intervista është realizuar në në Afrikë, ku Melania udhëtonte solo për të promovuar fushatën e saj “Be Best”, e cila ngre vetëdijen për ngacmimin në internet.

Zonja e parë u shpreh gjithashtu se ka njerëz në krahun perëndimor – disa ende punojnë atje – të cilët nuk i beson. Në pjesët e shkurtra të shkëputura nga intervista ajo dëgjohet të thotë që është me shumë rëndësi që “të jesh gjatë gjithë kohës vigjilent” pasi nuk është e lehtë të qeverisësh.

E pyetur se çfarë bëri bashkëshorti i saj pasi ajo përmendi njerëz të cilët nuk i beson, Zonja e Parë u përgjigj:

Epo, disa nga ata njerëz nuk punojnë më atje”.
Gjatë vizitës së saj të fundit në Parkun Kombëtar të Nairobit në Kenia, Melania u kritikua nga njerëzit e internetit për veshjen e një një përkrenare të bardhë – stili i të cilës ka konotacione historike të sundimit kolonial në Afrikë.

Dhe, pikërisht për njerëzit që komentojnë veshjen e saj, zonja Trump u shpreh:

Do të doja shumë që njerëzit të fokusoheshin në atë që bëj dhe jo në ato që vesh.”

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here