Sali Lushaj sqaron foton me Fredi Alizotin: Më kujton fletërrufetë e komunizmit

Kliko per me shume info

Sali Lushaj ka reaguar pas publikimit nga Artan Hoxha të fotos së tij me Fredi Alizotin, i dyshuar si personi që sipas Prokurorisë ka imituar zërin e Agron Xhafës. Përmes një postimi në Facebook, Lushaj thotë se publikimi i këtyre dy fotove, u bë shkas që ai të pranonte se kishte dalë me Alizotin dhe Babalen. Ja reagimi i tij i plotë:

“Te nderuar Miq ! U ba shkas kjo foto qe ta pranoi se ne kte vend kam dalur me Alizotin e Babalen .Por me zgjoi nga malli kur pash vehten time ne kte vend. Kishte shkruar gazeta e sotme. Me zgjoi nga malli duke me kujtuar flete rrufete e asaj kohe te viteve 80 ku mbi 400 te tilla te gjithe organizatave te rinise e te frontit te gjithe rrethit mu drejtonin mua. Pse nuke pushuat me dhe sot apo amaneti i Baballareve tuaj?

Kliko per me shume info

Po kane ndejtur ketu afer shtepise time se e njifja prej vitesh qysh kur Baballaret e ketyre qe sot i sherbajne kta gazetare me internuan. Ishin te trembur e pa buke .Une ju afrova kte ketu afer shtepise time. shtepise time . Kte mund ta bej kushdo qe eshte shqipetar. Le te ishte i majte une une do ti gjindesha afer po te me kerkonte ndihem.Se cka fole e deshmuar Si Alizoti si Babalja le te mbajne pergjegjesite e tyre sejcili. Respekte”, shkruan Lushaj.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here