Putin i premton Khabibit: Do e bind unë babain tënd

Kliko per me shume info

Boksieru rus, Khabib Nurmagomendov është padyshim sportisti i momentit, pasi fitorja ndaj McGregor bëri bujë të madhe.

Kliko per me shume info

Ditën e djeshme së bashku me babanë e tij, Khabibi ka drekuar me presidentin e shtetit rus, Vladimir Putin.

Teksa gjatë kanë qenë duke folur për ndeshjen Putin i ka bërë dhe një premtim Khabibit i cili do të merrte dënim nga babai i tij pas gjesteve në Nevada.

Ai e siguroi:

Do të flas me babanë tënd dhe do t’i kërkoj që mos të të dënojë ashpër. Ti arrite qëllimin tënd, fitove bindshëm dhe denjësisht, prandaj nuk meriton ndëshkim”.
Mësohet se babai i Khabib është një njeri i rreptë i cili i qëndron te koka të birit dhe sjellja e tij pas ndeshjes nuk i ka pëlqyer aspaj. Gjithsesi pas bisedës me Putin, do jetë zbutur patjetër.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here