Kush është kryetari i PS në Mat që eliminoi 3 persona me automatik?

Kliko per me shume info

Një ngjarje e rëndë u shënua paraditen e sotme në fshatin Shëlli të Matit, ku 3 persona mbetën të vdekur ndërsa një i katërt është plagosur rëndë.

Kliko per me shume info

Ngjarja ndodhi rreth orës 14:00 dhe autori i dyshuar i ngjarjes rezulton të jetë Kujtim Koxha.

51-vjeçari pas një konflikti për motive të dobëta ka qëlluar me armë zjarri drejt 4 personave, në një lokal.

Për pasojë, humb1ën jetën Mentor Hoxha, Erzen Alija dhe Hamit Buçi.

Sipas dyshimeve paraprake, autori i dyshuar Koxha ishte konfliktuar me punonjësit e bashkisë në një lokal të zonës dhe më pas ishte larguar.

Ai ishte rikthyer me një armë tip automatik në dorë dhe ka qëlluar drejt tyre.

51-vjeçari mban aktualisht postin e kryetarit të PS në Shëlli të Matit.

Koxha, i cili sipas raportimeve mësohet se ka qenë edhe kryeplak i këtij fshati, mësohet se ka pasur dhe më herët konflikt me punonjësit e Bashkisë, dhe ka gjetur pikërisht momentin kur ata kanë qenë duke drekuar për t’i qëlluar.

Ai u arrestua pak orë pasi kreu krimin e rëndë.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here