Frikë në hapësirë, defekt në anijen kozmike, alarm në NASA

Kliko per me shume info

Raketa Soyuz FG që mbante anijen kozmike Soyuz MS-10, ka pësuar një defekt në motor duke shkaktuar alarm dhe frikë në NASA, që po drejtonte misionin.

Astronautët mësohet se do të zbresin në Kazakistan.

Kliko per me shume info

Nisja e anijes kozmike Soyuz MS-10 mbi një raketë Soyuz FG, e manovruar nga një ekuipazh prej dy komzonautësh në vend të tre, nuk shkoi sipas planit për shkak të një defekti në motor pak kohë pas ngritjes nga Toka, bënë të ditur agjencitë ruse.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here