PAS URES NE BOLOGNIA/ Italia goditet nga moti i keq, shembet ura në Sardenja(VIDEO)

Kliko per me shume info

Ura në Rio Santa Lucia, përgjatë rrugës 195 që lidh Cagliarin me Capoterran është shembur plotësisht.

Shirat e furishëm që kanë goditur jugun e Italisë dhe në mënyrë të veçantë Sandenjan kanë bërë që lumi të fryhet dhe të dalë nga shtrati.

Kliko per me shume info

Rruga ishte mbyllur nga Anas disa orë më parë.

Në pamjet me helikopter të xhiruara nga Guardia di Financa shihet niveli i ujit dhe ura e shembur.

blob:https://video.repubblica.it/192f166e-964c-4cd4-bf3b-6e96dfe360e3

Burimi:https://www.repubblica.it/cronaca/2018/10/10/news/crolla_ponte_in_sardegna-208657681/?ref=RHPPLF-BH-I0-C8-P1-S1.8-T1

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here