“Na trego gjoksin”/ Punonjësit e sigurisë e teprojnë me kontrollin dhe prekjet në aeroport

Kliko per me shume info

Një grua transgjinore pohon se ajo ishte e detyruar të mbante gjinjtë e saj të zhveshur nga punonjësit e siguriaq në Luton Airport, Londër.

Lilith Carroll, 34 vjeç, po shkonte në Dublin kur ajo kaloi detektor metalik në pikën e kontrollit të sigurisë.

Kliko per me shume info

Ajo tha se një punonjës i sigurisë së meshkujve kërkonte të prekte gjinjtë e saj në zonën publike, në një postim që bëri në Twitter muajin e kaluar.

Zonja Carroll, e cila është nga Dublini, u shoqërua më pas në një dhomë të veçantë për t’u nënshtruar një kontrolli më invaziv, tha ajo për The Sun./lajmifundit.al

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here