U manipulua gara në maratonën e Tiranës? Reagon Luiza Gega: Ja e vërteta

Kliko per me shume info

Luiza Gega ka reaguar ne lidhje me akuzat se gara e saj ne maratonen e Tiranes dhe cmimi qe i eshte dhene ka qene i manipuluar. Sipas Geges, ajo eshte nisur me vone se konkurentja qe doli para saj ndersa cdo gje qeshte monitoruar me ane te nje cipi te vendosur ne trupin e secilit pjesemarres.

Reagimi i Luiza Geges:
Per te gjithe ato qe nuk kan lidhje me sportin dhe e kane te pa qarte rregulloren e garave te rruges ju lutem lexoni piken 36. e futur ne kornizat me te kuqe. Ku dhe une po jap nje sqarim te asaj qe disa e quajn te pa drejte.

Kliko per me shume info

Gara u nis 5 min para kohes qe duhej te nisej, nje pjese e garuesve qe ishin me afer vijes se startit u nisen pothuajse ne kohe, nje pjese tjeter ku isha dhe une u nisem me vone. Cdo garues ka nje cip ku matja e kohes fillon ne momentin ku ti kalon rrezen e startit dhe perfundon kur ti kalon rrezen e finishit. Une per fat te keq duke qe qe isha shume larg kohes kur ra pistoleta ( pasi koha zyrtare duhet te fillonte ne 9:00 dhe jo ne 8:55) startoj 58 sek me vone.

Por sigurisht qe renditja perfundimtare behet ne baze te kohes kjo sipas rregullores, pavaresisht qe une kalova vetem njeren nga vajzat dhe njere ishte pak para meje , perseri renditja perfundimtare si e imja ashtu dhe e cdo garuesi behet ne baze te kohes qe ti ke vendosur. Prandaj njerez cdo spot ka rregulloret e veta doni apo sdoni ju, dua apo sdua une ne fund te fundit e vendos rregullorja.

Dhe uroj qe ne te njejten menyre te me uroni dhe per sukset 😊, une nuk jam fare e merzitur sepse fitorja ime eshte mese e drejt. Po mos te ishte jua siguroj me bindjen me te plote qe kurr po kurr nuk do ta doja. Objektivat e mia kan qene shume shume me larg se kaq, kjo eshte arsyeja e arritjeve te mia. Dhe i falenderoj pa mase njerzit qe me uroj e dhe vazhdojne te me urojne sepse jan ato njerez qe e dine kush jam une dhe e dine qe cdo gje eshte mese e drejt. #beproud

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here