A është ky mallkim? Tjetër tërmet 6 ballë godet Indonezinë

Kliko per me shume info

Një tërmet me magnitudë 6.0 është verifikuar në brigjet e ishullit të Balit, në Indonezi. Lajmin e bën të ditur USGS, instituti i gjeofizikës amerikane.

Epiqendra e tërmetit ka qene 40km në veri-lindje të Sumberanyar, në një thellësi 10.4 km.

Kliko per me shume info

Vetëm dy javë më parë, një tjetër ishull indonezian, Sulaëesi, u trondit nga tërmeti që pasoi një cunam, duke shkaktuar vdekjen e më shumë se 2000 njerëzve dhe zhdukjen e 5000 të tjerëve.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here