“Budallaqe”! /Burri i pëson keq për mesazhin që i shkroi vajzës që ngacmonte

Kliko per me shume info

Një burrë i Emiratit u dënua me dy muaj burg, pasi i shkruajti një gruaje ‘budallaqe’ në WhatsApp.

I pandehuri nuk kishte dënime të mëparshme, kështu që afati i burgimit u pezullua për tre vjet, por ai u gjobit 4000 paund – për shkeljen e ligjeve të internetit të Emirateve të Bashkuara Arabe.

Kliko per me shume info

Ai tha se i kishte propozuar gruas ndërsa po njiheshin me njëri-tjetrin dhe “i dërgoi në mënyrë spontane mesazhin por jo në kuptimin e fyerjes, njoftoi faqja e lajmeve arabe angleze, Stepfeed./lajmifundit.al

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here