Audiopërgjimi, reagon Salianji: Pse nuk e nxjerr Policia arrestimin e Alizotit

Kliko per me shume info

Deputeti demokrat Ervin Salianji ka reaguar sërish sot për çështjen e audiopërgjimit të Agron Xhafajt dhe konkluzionet që dha Prokuroria. Salianji ngre disa pyetje që ende nuk kanë marrë përgjigje:

“Akt ekspertimi anglez fakton se zëri i audiopërgjimit është i Xhafajt. Producenti Rama dështon në prodhimin e filmmit njësoj si në qeverisje. Dy pyetje presin përgjigje sot: A e konfirmoi plotësisht laboratori shtetëror italian, laboratori më i mirë në botë sipas Ramës, që zëri eshtë i Xhafajt? Pse nuk e nxjerr Policia arrestimin e Alizotit? Ku e arrestoi? Ku e mban sot?

Kliko per me shume info

Xhafaj tha që nëse ekspertiza provon që zëri është i vëllait do dorëhiqej, për kur e ruan dorëheqjen Xhafaj, pasi ekspertiza e konfirmoi zërin dhe vetem policia e drejtuar prej tij ka fabrikuar prova?”

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here