Home 2018 October

Monthly Archives: October 2018

‘Ku zhdukesh kur je në orar pune’, Ermali ‘zë’ ngushtë Albanon duke ikur nga...

Ermal Mamaqi dhe Albano Bogdo janë dy nga aktorët më të dashur për publikun shqiptar. Ky sezon ka bërë që ata të punojnë në...

Prof. Krisafi: Edhe nëse bie ligji i luftës në Greqi, shqiptarët s’mund t’i marrin...

Profesori Ksenofon Krisafi, pjesë e grupit negociator për marrëveshjen me detin me Greqinë, tha në studion e "Arena" në Ora News, u shpreh se...

Bashkoni hudhrën me limon, përdoreni për 40 ditë dhe do shihni mrekulli

Bashkimi bën fuqinë! Kjo është një shprehje që gjen vend edhe në kuzhinë, sidomos në rastin e hudhrës me limonin. Kura e mëposhtme me limon...

Prangoset në Itali shqiptari i kërkuar për trafik fëmijësh, ja sa vite burg rrezikon...

Interpol Roma ka arrestuar një të ri shqiptar, të dënuar nga Gjykata e Tiranës për trafikim të qenieve njerëzore. Siç raportojnë mediat italiane, i riu...

Skandali i tokave në Spille, rikthen në qeli 4 ish-zyrtarë, por jo familjarët e...

Policia e kavajas ka prangosur sonte 4 ish-zyrtarë që janë përfshirë në skandalin e tjetërsimit të pronave në Spille. Arrestimi i tyre u bë...

Hodhi fëmijën në kosh, nëna tregon arsyen

Një ngjarje e rëndë tronditi dje opinion publik në vend, teksa në Lushnjë u gjet në koshat e plehrave një foshnjë e vdekur. Nëna e...

Ekzekutimi i Ferracakut, ja si ndodhi ekzekutimi teksa po kryente hipizëm

Një tjetër vrasje e ndodhur në orën 13:50 e datës 1 Shtator 2018, ishte ajo e biznesmenit 31 – vjeçar Arjan Ferracaku, edhe kjo...

La pas dy fëmijë të vegjël, kjo është nëna shqiptare e cila u nda...

Adelina Toska është shqiptarja e cila humbi jetën tragjikisht në Itali ditën e martë. 33-vjeçarja udhëtonte nga Salaria në drejtim të Rieti, me një Peugeot...

Rrëfehen familjarët: Ja si e rrëmbyen Gëzim Hysajn në lagjen Dobraç

Në 23 Gusht 2018 në fshatin Myselim në Postrib, Shkodër, u zhdukën nga banesat dajë e nip Gëzim Hysaj dhe nipi Agron Mollaj. Ngjarja...

Meteorologia: Ja çfarë moti do të bëjë në nëntor

Meteorologia Lajda Porja ishte sot e ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan për të folur pikërisht për parashikimin e motit. Gjatë emisionit meteorologia zbuloi...

LAJMET E FUNDIT