Sulmi i Thaçit, Rama “mbron” Berishën si rrallëherë

0

Kryeministri Edi Rama i ftuar në emisionin “Open” të Eni Vasilit në një diskutim të gjerë për kufijtë e Kosovës, ka komentuar edhe sulmin e Presidentit Hashim Thaçi ndaj Sali Berishës.

Rama ka surprizuar kur i ka dalë në mbrojtje Berishës, duke theksuar edhe marrëdhënien e “dashurisë” me të.

Kliko per me shume info

“Ju e dini shumë mirë se çfarë marrëdhënie të mirë dashurie kam me Berishën’.Nuk është rruga t’i kujtosh , ja po çfarë ke bërë në të shkuarën. Ai është lideri de facto i PD, dhe është një zë.

Si bëhet që të gjithë të kontribojmë.  Dhe mos ta bëjmë siç ja bëjmë vetes shpeshherë, merremi me njëri tjetrin në vend që të merremi me të ardhmen e të shqiptarëve.

Të jemi me dinjitet, apo si një tufë njerëzit që çthonë sot se thonë nesër që shfrytëzojnë momentin për t’i rënë me gur njëri tjetrin”, tha Rama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.