Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Dëshmoi kundër djalit të deputetit të PS, zbulohet padia e oficerit të Krujës për kërcënim

Zbulohet padia e bere ne polici ne Komisariatin nr.6 nga oficeri i policise Emiljano Nuhu i cili pretendon se eshte kercenuar per shkak te detyres nga familjare te deputetit te PS, Rrahman Rrahja.

Ne komunikaten e policise se shtetit te dates 30 korrik 2018 njoftohet administrimi i padise dhe dergimi i saj ne prokurori per ndjekje penale te metejshme.

KOMUNIKATA: Më datë 30.07.2018, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për shtetasit R.Rr., e R.Rr., vjeç 25 e 33, banues në Tiranë, pasi dyshohet se në rrugën “Sokrat Miho”, për shkak të detyrës kanë kanosur punonjësin e policisë së rendit. Neni 238 i Kodit Penal.

Ish polici ka pretenduar se ka marre kallezimin e nje shtetaseje qe pretendonte se ishte dhunuar nga djali i deputetit. Nuhu ka thene se tentoi te arrestoje te riun por eshte kercenuar me jete nga deputeti Rrahja ne prani edhe te Taulant Balles.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet