Foshnja i sapolindur gjendet i gjallë brenda qeses së varur në gardh

Kliko per me shume info

Një fëmijë i sapolindur është gjetur i braktisur nga nëna e tij adoleshente, i futur në një qese plastike.

Kliko per me shume info

Foshnja u shpëtua pasi u gjet nga një kalimtar, i cili ishte gati të hidhte qesen në koshin e mbeturinave.

Pamjet që të prekin zemrën kanë qarkulluar me shpejtësi në internet, ndërsa gjithçka ka ndodhur në qytetin Lapu-Lapu në Filipine.

I pasigurt se çfarë të bënte, burri ka nxjerrë foshnjen nga qeska, ndërsa i vogli ka hapur sytë dhe ka vendosur menjëherë gishtin në gojë.

Foshnja u dërgua me urgjencë në spital dhe fatmirësisht gëzon shëndet të plotë. Brenda çantës ku ishte vendosur qesja me foshnjën janë gjetur një palë pantallona të gjakosura femrash si dhe një bluze.

Sipas mediave vendase, bëhet fjalë për një uniformë shkolle, e cila i përket një vajze nfa klasa 7 në të 10, e cila mund të jetë edhe nëna e foshnjës.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here