Uragani “Florence” bën kërdinë/ Paralajmërimi i zyrtarëve “të dhemb në palcë” (VIDEO)

Kliko per me shume info

Uragani “Florence” do të përkeqësohet, sipas një zyrtari të lartë, pasi paralajmëroi se 18 trilionë litra shi mund të bien në bregun juglindor për shtatë ditë në një ngjarje ‘mijëvjeçare’.Ajo vjen pasi dy njerëz mendohet se kanë vdekur pasi një pemë e madhe u rrëzua në një shtëpi familjare të premten në mëngjes, në viktimat e para të raportuara lidhur me Uraganin Florence.

Pema ra në një shtëpi në Wilmington, Karolina e Veriut, rreth orës 9.30 dhe bllokoi një familje të tre fëmijëve brenda, sipas policisë. Ekipet e shpëtimit u përpoqën të tërhiqnin pemën jashtë shtëpisë për të shpëtuar familjen, por nuk ishin në gjendje ta bënin, kështu që kërkuan ndihmë nga Gardëa Kombëtare, shkruan DailyMAil.

Kliko per me shume info

Dy persona janë ende të bllokuar brenda dhe raportohet se kanë vdekur, edhe pse kjo nuk është konfirmuar nga autoritetet. Një njeri tjetër u pa i shtrirë në një ambulancë./lajmifundit.al
loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here