KY ISHULL KA “MAGJI”/ 100 palë binjakë dominojnë popullsinë e rrallë (FOTO)

Ky është ishulli i vogël tropikal filipinas i cili është bërë i famshëm për 100 palë binjakësh që dominojnë popullsinë e rrallë.

Shkollat, shtëpitë dhe familjet në ishullin e Alabatit janë të mbushur me vëllezër dhe motra identike dhe jo identike.

Kliko per me shume info

Foshnjat më të fundit të mrekullisë janë Gian dhe John, të cilët janë të fotografuar të lumtur për ndarjen e gjoksit të tyre, shkruan DailyMail.

Sipas legjendës lokale numri në rritje i binjakëve në Alabat filloi gjenerata më parë.

Tani ekzistojnë 78 palë binjakë jo-identikë dhe 22 palë binjakësh identikë – duke përfshirë një palë binjakë të ngjitur. Shumë nga vëllezërit e motrat vazhdojnë të vishen njësoj si njëri-tjetri edhe në moshë të rritur./lajmifundit.al
loading...