Fitoi Netta, por “Eurovision” nuk do të mbahet në Jeruzalem vitin e ardhshëm

“Eurovision” këtë vit u fitua nga Netta Barziali, e cila përfaqësonte Izraelin dhe edicioni i ardhshëm do të mbahet në Tel Aviv edhe pse qeveria izraelite pati deklaruar që “Eurovision 2019” do të mbahej në Jeruzalem.

Kliko per me shume info

Ndryshimi i qytetit ku do mbahet eventi i muzikës europiane u përcaktua ditën e enjte, pas reagimit të Ambasadës së SHBA-së.

Kështu Izraeli ka hequr dorë nga kërkesa për ta mbajtur këtë ngjarje në Jeruzalem, ku sigurisht reagimet do ishin të shumta.

loading...