Berisha me Veselin dhe Limajn: Integriteti territorial i Kosovës në asnjë lloj rrethane çështje diskutimi

Kliko per me shume info

Ish kryeministri Berisha priti në një takim kreun e kuvendit të Kosovës Kadri Vesili dhe zv/kryeministrin Fatmir Limaj.

Shkembyem mendime te hapura për të gjithë zhvillimet ne Ksoovës, tha ish kryeministri Berisha pas takimit.

Kliko per me shume info

Marrëveshja midis Kosovës dhe Serbisë është i një rëndesie të madhe jo vetëm për këto dy vende por për rajonin në tërsi, tha ai.

Integriteti territorial i Ksovës nuk duhet të jëtë në asnjë lloj rrethane çeshtje diskutimi, tha Berisha pas takimit me politikanët e Kosovës.

Kjo është një tejetër vizitë e rëndësishme në zyrën e Berishës pas takimit të pak ditëve më parë me Kreun Vetëvendosjes Albin Kurti.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here