Qytetarët e Kosovës përkujtojnë viktimat e 11 shtatorit

Kliko per me shume info

Për të kujtuar viktimat e sulmit terrorist të 11 shtatorit, kryeministri i Kosovës dhe shumë qytetarë kanë ndezur qirinj pranë Teatrit Kombëtar të Kosovës.

Ai përmes një postimi në rrjetet sociale ka thënë se populli i Kosovës solidarizohet me popullin amerikan.

Kliko per me shume info

“Populli i Kosovës, vet viktimë e mizorisë, si askush më shumë, e ndjen dhembjen e tragjedisë së 11 shtatorit. Përjetësisht solidarë me popullin dhe shtetin amerikan.”, ka shkruar Haradinaj.

Ndryshe sot u bënë 17 vjet që nga sulmi terrorist i Kullave Binjake në New York, ku humben jetën mbi 3 mijë njerez. Përgjejgësinë për të e pati marrë ‘Al Qaida’.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here