Engel-Vuçiçit: Nuk mund të bësh thirrje për paqe në Kosovë, kur lavdëron Millosheviçin

Kliko per me shume info

Pas deklaratë së presidentit serb në Kosovë i cili lavdëroi Sllobodan Millosheviçin ka ardhur dhe reagimi i Eliot Engel, Anëtarit i Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit të SHBA-së, njëherësh anëtar i lartë i Komisionit për Punë të Jashtme të këtij Institucioni.

Engel ka kritikuar presidentin serb pasi sipas tij, Vuçiç nuk mund të bëjë thirrje për paqe dhe pajtim në Kosovë, përderisa në të njëjtën kohë lavdëron Sllobodan Millosheviçin.

Kliko per me shume info

“Nuk mund të bësh thirrje për paqe dhe pajtim në Kosovë, përderisa në të njëjtën kohë lavdëron Sllobodan Millosheviqin, i cili ishte përgjegjës për vdekjen e dhjetëra mijëra njerëzve“,- ka thënë Engel.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here