Home 2018 September

Monthly Archives: September 2018

Anija shkatërruese amerikane provokon ushtrinë e Kinës

Një anije ushtarake shkatërruese ka lundruar drejt ishujve të Kinës në pjesën jugore, deklaruan zyrtarë amerikanë, potencialisht për të ngritur tensionet në kohën e...

Ngjarje e rëndë në Dibër, shuhet në spital 25-vjecari pas sulmit

Një 25-vjecar në Dibër ka humbur jetën rrugës për në spital, pasi është qëlluar me mjete prerëse nga persona ende të paidentifikuar. Ngjarja ka ndodhur...

Ja si do të jetë koha nesër

Gjatë ditës së nesërme, e Hënë 1 Tetor, meteorologët parashikojnë mot të kthjellët në vendin tonë në pjesën e parë të ditës, ndërsa p[pasdite...

Njihuni me kripën Epsom, vetitë e saj kuruese janë një mrekulli

Keni dëgjuar për kripën Epsom? Nëse jo, po ju tregojmë se kripa Epsom është njohur për vetitë e saj kuruese përbëhet nga forma të...

Tony Blair po punon për Serbinë/ Negocion ndarjen e Kosovës

Kryetari i Partisë Popullore në Serbi, Vuk Jeremiç, thotë se ish-kryeministri britanik, Tony Blair, në emër të presidentit serb, Aleksandar Vuçiç, po negocion për...

Mbetet pa jetë 25 vjeçari! Detajet

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Arras të Dibrës, ku një 25 vjeçar është vrarë me thikë. Polica bën të ditur...

Të huajt blenë 43 milionë euro prona në Shqipëri

Shtetasit e huaj po mësyjnë për të blerë prona në Shqipëri. Të dhënat zyrtare nga Banka e Shqipërisë tregojnë se në gjashtëmujorin e parë...

Ja çfarë ndodh me trupin tuaj kur pini ujë të ftohtë, të ngrohtë dhe...

Në një hulumtim, pacientëve të cilëve u është ngadalësuar transporti i materieve nga organet e tretjes në zorrë, u janë dhënë racione të temperaturave...

Referendumi, pjesëmarrja nën 50%. Zv/kryeministri Osmani: Për emrin do të vendoset në Parlament

Maqedonia nuk mundi ta mbyllë sot çështjen e ndryshimit të emrit të saj me referendum. Përqindja e votuesve pas mbylljes së kutive duket se...

Pse jemi gjithmonë të lodhur (edhe nëse flemë)? Ja 10 arsye

Ndodh që të ndihemi të lodhur edhe pas tetë orësh gjumë, sepse lodhja dhe përgjumja nuk janë e njëjta gjë dhe e para mund...

LAJMET E FUNDIT