Vrau 8 persona, prokuroria kërkon ekzaminim mendor për autorin e masakrës në Vlorë

0

Prokuroria e Vlorës ka kërkuar ekzaminim të shëndetit mendor për 24-vjeçarin Ritvan Zykaj, i cili vrau me kallashnikov 8 të afërm të tij në fshatin Resulaj.

Prokurori Sajmir Smaja, i cili mbërriti gjatë paradites në ambientet e Policisë së Vlorës, mori në pyetje autorin e masakrës, i cili ka pranuar krimin.

Kliko per me shume info

Të njëjtat burime konfirmojnë se ngjarja ka ardhur si pasoje e konflikteve për pulat dhe për kullotat e bagëtive. Familjarë të 24 vjeçarit, të cituar nga mediat, janë shprehur se ai ka filmuar viktimat pas masakrës dhe ua ka dërguar videon të afërmve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.