Kasaphanë e frikshme në Çikago, 46 persona qëllohen me armë, sy vdesin

Kliko per me shume info

Këtë fundjavë në Çikago të SHBA janë qëlluar me armë zjarri 46 persona, 2 prej të cilëve u vranë, ndërsa të tjerët u plagosën, shkruan Chicago Sun Times.

Të shtunën në mesnatë, duke u gdhirë e dielë 18 persona u qëlluan, ku njëri humbi jetën. Po ditën e shtunë 7 persona u plagosën, mes tyre edhe një fëmijë 3 vjeç.

Kliko per me shume info

Shumica e personave ishin në një trotuar rreth orës 8 të mëngjesit.

Një 30-vjeçar u qëllua në shpinë dhe u paraqit në spital në gjendje të rëndë, tha policia lokale. Ndërkohë 4 persona të tjerë të moshës 26-30 vjeç u paraqiten në spital dhe u trajtuan pasi kishin marrë plagë nga armë zjarri.

Ndërkohë një grua 38-vjeçare, mori një plumb në krah teksa ajo ishte duke qëndruar në oborr.

Një tjetër person u qëllua për vdekje në orët e para të mëngjesit të së dielës. Ndërsa të shtunën në mbrëmje në lagjen Ëest Engleëood u gjet në trotuar me plagë një 26-vjeçar.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here