I “zhdukuri” nga shembja e urës Morandi në Itali telefonon prefekturën: Jam gjallë!

Kliko per me shume info

Një shtetas Gjermania, i cili ishte shpallur i zhdukur në listën e të humburve është gjallë. Ai quhet Albert dhe këtë mëngjes ka telefonuar në prefekturë nëpërmjet numrit të vendosur nga autoritetet pas shembjes së Urës Morandi.

Nga rrënojat janë nxjerrë mëngjesin e sotëm edhe tre pjesëtarë të një familjeje, ndërsa në orët e pasdites u nxor edhe personi i fundit që rezlutonte i zhdukur, një djalë 31-vjeçar.

Kliko per me shume info

“Tgcom” raporton se bëhet fjalë për familjen Cecala, babai Cristian, nëna Daëna dhe vogëlushja e tyre 9-vjeçare Kristal.

Forcat e kërkim-shpëtimit në Genova vazhdojnë operacionin për të katërtën ditë radhazi.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here