Binjaket identike u martuan me binjakët identikë, por çfarë dalin fëmijët e tyre? HABIT SHKENCA!

Kliko per me shume info

Motrat identike binjake që u martuan me vëllezërit identikë binjakë fundjavën e kaluar vendosën të fillojnë familjet, ndërsa fëmijët e çiftit do të jenë të gjithë vëllezër dhe motra gjenetike.

Motrat apo vëllezërit kanë rreth 50 për qind të ADN-së së tyre, me përjashtim të binjakëve, sekuencat e ADN-së të të cilave janë një përshtatje e përsosur 100 për qind.

Kliko per me shume info

Në mënyrë tipike, kushërinjtë e parë kanë vetëm një mesatare prej 12.5 për qind të gjeneve të tyre të përbashkëta.

Por jo nëse ju jeni fëmijët e ardhshëm të porsamartuar Josh dhe Jeremy Salyers dhe Brittany dhe Briana Deane (tani, të gjithë Salyers).

Një gjenetist i tha “Daily Mail Online “për kthesën e çuditshme të gjenetikës – dhe ndoshta fatet – që i bën këto dy familje më shumë si një./lajmifundit.al

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here