Të gjunjëzuar para dhimbjes, lot e puthje në arkëmorte. Si po përcillen dy shqiptarët që humbën jetën në Genova

Kliko per me shume info

Perballe kesaj dhimbjeje nuk ka asnje fjale ngushellimi.

Lot e puthje ne arkemorte, ku mbahen trupat e pajete te atyre qe padrejtesisht e pa asnje faj humben jeten ne tragjedine e Genovas, teksa ura Morandi u shemb e zuri nen vete 41 persona.

Kliko per me shume info

Mes tyre, dy shqiptaret, Admir Bokrina dhe te riun 22 vjecar Marjus Djerri. Mediat italiane, teksa raportojne sot per diten e zise ne Itali, flamujt ne gjysme shtize dhe pjesen e dyte te funeralit per lamtumiren e fundit per 18 viktimat e tjera, postojne edhe keto foto qe nuk kane nevoje per shume koment.

Arkemortet e tyre te rinje nga Shqiperia jane mbuluar me flamurin shqiptar.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here