Tërmeti i fuqishëm 5.2 ballë lëkund Italinë

Kliko per me shume info

Një tërmet i fuqishem me magnitudë 5.2 ballë ka rënë mbrëmjën e kësaj të enjte në Molise, 4 kilometra nga Montecilfone, në provincën Campobasso.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në Campania, Abruzzo, Puglia dhe Lazio. Njerëzit vraponin nëpër rrugë, raportojnë mediat italiane.

Kliko per me shume info

Deri më tani nuk ka raportime për njerëz të lënduar, por vetëm dëme materjale.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here