Tërmet i fuqishëm në Itali

Kliko per me shume info

Tërmet me magnitudë 5.2 është regjistruar në Itali.

Epiqendra e tërmetit sipas mediave italiane është në Molise.

Kliko per me shume info

Kontrollet e mbrojtjes civile dhe zjarrfikësve janë duke u zhvilluar për çdo viktimë ose dëmtim.

Tërmeti u ndje në zonën më të gjerë deri në Romë.

Ende nuk raportohet për dëme materiale apo në njerëz, por dihet që lëkundjet ishin shumë të forta.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here