Qeshni me lot! Ja si e shan papagalli i arratisur zjarrfikësin

Kliko per me shume info

Një aksion i pazakontë i shpëtimit të papagallit u zhvillua në Kanada. Papagallit, i cili si duket nuk i shkohej në shtëpi, nuk iu duk simpatik zjarrfikësi i cili përpiqej ta shpëtojë, prandaj e shau.

Papagalli Makao fluturoi nga shtëpia e tij në Edmonton, në Kanada, në një kulm të afërt ku qëndroi tri ditë, transmeton Insajderi.

Kliko per me shume info

Pronarët të cilët shpresonin se do të kthehet kur të jetë gati, mirëpo ai nuk zbriste. Atëherë i thirrën zjarrfikësit.

Kur arritën zjarrfikësit, Jessy, i cili di të flasë i befasoi pakëndshëm.

Pronarët i kanë shpjeguar zjarrfikësve se mund ta bëjnë Jessy-n të zbresë ashtu që duhet t’i thonë “Të dua”, në çka ai zakonisht përgjigjet me “Të dua edhe unë ty”.

Mirëpo, kur zjarrfikësi iu afrua dhe i shprehi dashuri, Jessy iu përgjigj menjëherë: “Fuck off” dhe fluturoi në një kulm tjetër.

Pronarët shpjeguan se shpendi flet edhe turqisht dhe greqisht, dhe se ende është në liri dhe ata tash për tash nuk do ta detyrojnë të kthehet, transmetojnë mediet.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here