Përmbytje në Suharekë, lëndohen tetë persona në Kosovë

Të paktën tetë persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore në Qendrën e Mjekësisë Familjarë në Suharekë nga përmbytjet.

Uji që vërshoi të mërkurën pas reshjeve të dendura e ka gjunjëzuar qytetin kosovar dhe fshatrat më të afërt.

Kliko per me shume info

Sipas kallxo.com, një prej të lënduarve është zjarrfikës që po mundohej të largonte ujin. Ai është dërguar për trajtim të mëtejshëm në spitalin e Prizrenit.

Kaosi që shkaktuan ujërat përfshinë shtëpi në gjysmën e fshatrave të kësaj komune.

loading...