Alarm për bombë në aeroport

Kliko per me shume info

Greqi, një alarm ka ndodhur në aeroportin e Chania të Kretës pas një uljeje të detyruar të avionit pas një thirrjeje për bombë, transmentojne mediat vendase

Sipas informacioneve, avioni i cili ishte duke kryer rrugën nga Egjipti në Gjermani (Dusseldorf-Hurghada), ka marrë telefonatë në lidhje me një kërcënim me bombë, kur ai u ul në aeroportin e Chania.
Aeroplani i takon një kompani gjermane dhe mbart 281 pasagjerë, të cilët po zbresin aktualisht.
Avioni është i parkuar në mes të aeroportit dhe bazën ajrore në Souda, ndërsa forca të fuqishme policore, jane përfshirë edhe TAE dhe forcave speciale në kontrollin e avionit

Kliko per me shume info
loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here