Shembet ura në autostradën A10 në Genova, dyshohet për viktima

Kliko per me shume info

Një ngjarje e rëndë në Itali. Një urë është shembur në autostradën A10 në Genova dhe bashkë me të sipas raportimeve të para të mediave italiane kanë rënë edhe autovetura, çka do të thotë se mund të ketë viktima.

Bëhet fjalë për urën Morandi, që lidh Genovën Perëndimore me Ligurian.

Kliko per me shume info

Një pjesë e urës ka rënë mbi banesa. Në vend kanë shkuar nëj numër i madh ambulancash, zjarrfikësish dhe forcash policie.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here