Tragjedia në Itali, shoferi: ‘Fluturova’ poshtë me kamionin, ja si arrita të mbijetoj nga ura

Njëri nga të shoferët e mbijetuar nga shembja e urës Morandi në Genova të Italisë ka treguar momentet dramatike që ka përjetuar si dhe si arriti të mbijetojë.

Në një deklarim për mediat italiane, shoferi i një kamioni tregon se ai fillimisht ka ndjerë një zhurmë të madhe dhe më pas ka ‘fluturuar’ bashkë me kamionin e tij poshtë. Ai ka thene se arriti të shpëtojë, pasi ka dalë nga mjeti.

Kliko per me shume info

“Nuk më kujtohet shumë mirë, por ndjeva një zhurmë të madhe dhe më pas u rrëzova me kamionin tim. Arrita të dal jashtë kamionit. Mendoj se është një mrekulli që arrita të mbijetoj. Kam disa plagë në shpatull dhe disa gërvishtje të tjera në trup”- ka thënë shoferi i kamionit.

Shembja e urës sipas te dhenave te deritanishme ka shkaktuar humbjen e jetës per 35 persona, ndërsa dhjetëra të tjerë kanë mbetur të plagosur.

loading...