Përmbyset autobusi e përplaset me tri shtëpi, 24 të vdekur

Kliko per me shume info

Së paku 24 persona kanë mbetur të vrarë dhe 19 të tjerë kanë mbetur të plagosur në një aksident me autobus, jashtë kryeqytetit të Ekuadorit Quito, thanë shërbimet emergjente.

Autobusi, i cili kishte targa të huaja, po ecte në autostradën e laguar nga shiut rreth 30 km në lindje të Quito mes të hënës dhe të dielës, kur u përmbys, duke përplasur tre shtëpi në anën e rrugës, thanë zyrtarët.

Kliko per me shume info

Të vdekurit përfshinin një numër të papërcaktuar të venezuelianëve dhe kolumbianëve, shtuan ata. Ambasadat u njoftuan për aksidentin.

“Shumica e viktimave ishin kolumbianë”, tha Juan Zapata, sekretar sigurie për kryeqytetin.

Tre ekuadorianë ishin gjithashtu në mesin e të vdekurve, tha Christian Rivera, kreu i komitetit të operacioneve emergjente të Quito-s. Tre fëmijë u vranë gjithashtu, thanë zyrtarët.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here