Basha reagon për aksidentin në Genova: Ngushëllime dhe solidaritet me qeverinë italiane

Kliko per me shume info

Kreu I opozitës Lulzim Basha, ka reaguar pas ngjarjes së rëndë të ndodhur sot në Genova të Italisë, ku deri tani kanë humbur jetën 35 persona dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur pas shembjes së urës.

Kliko per me shume info

Përmes një postimi në rrjetet sociale ai u shpreh ngushëllimet familjeve të viktoimave ndërsa shton se ai dhe qytetarët shqiptarë janë në solidaritet të plotë me qeverinë italiane.

Postimi I Bashës:

I tronditur percolla lajmin e aksidentit te tmerrshem ne Genova. Ne keto momente te veshtira per Italine mike dhe popullin mik italian, shpreh ngushellimet per viktimat e familjet e tyre, dhe solidaritet te plote me qeverine

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here