Plas grushti në portin e Durrësit/ U vonua trageti, pasagjerët dhunojnë rojet e sigurisë

Një sherr masiv ka ndodhur ditën e djeshme në portin e Durrësit. Disa pasagjerë kanë dhunuar rojet e sigurisë, si shkak i vonesës së tragetit.

Pasagjerët kishin prerë biletën për të udhëtuar me tragetin “Grandi Navi Veloci”, i cili udhëtonte drejt Italisë në orën 12:00, por atyre iu desh të prinsin deri në orën 18:00.

Kliko per me shume info

Temperaturat e larta dhe fakti që askush nga kompania nuk jepte një përgjigje se përse e gjithë kjo vonesë, ose se kur do të niseshin, bëri që pasgjerët të rebeloheshin.

Ka qenë një pasagjer italian i cili ka filmuar të gjithë skenën dhe më pas e ka publikuar atë në rrjetet sociale.

Qytetari italian shkruan:

Kjo është siguria e anijeve italiane jashtë vendit!”https://www.facebook.com/enzo.ricco/videos/10215795022580723/

loading...