Sërish panik! Tërmeti 5,4 ballë shkund Shqipërinë

Një tërmet i fuqishëm ka tronditur Shqipërinë pasditen e sotme. Rreth orës 5 e 35 minuta, lëkundje të forta u ndjenë në të gjithë vendin.

Sipas raportimeve të deritanishme, tërmeti ishte me magnitudë 5,4 të shkallës Rihter. Është ndjerë dhe në Kosovë, Maqedoni, Mal të Zi, Serbi e Bosnjë.

Kliko per me shume info

Epiqendra ishte  38 km nga VL e Tiranës e 10 km në lindje të Burrelit.
Lëkundja e tërmetit është regjistruar në thellësi 10 km.

Për disa sekonda lekundjet u ndjenë në të gjithë vendin.

loading...