Nuk ndalojnë emigrantët, kapen 20 në Korçë

Kliko per me shume info

Janë kapur 20 refugjatë në fshatin Trestenik, Vishotice dhe Braçaj të Korçës.

Mësohet se mes refugjatëve ka ferma dhe fëmijë si dhe janë me shtetësi siriane, irakiane dhe palestineze.

Kliko per me shume info

Bëhet me dije se shtetasve u janë marrë deklaratat në Drejtorinë e Kufirit dhe Migracionit.

Refugjatët janë nisur drejt qendrës se azilkërkuesve në Tiranë.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here