Greqi, shqiptari kapet duke vjedhur ndihmat e të prekurve nga zjarret

Kliko per me shume info

Një shqiptar është arrestuar pasi u kap duke vjedhur ndihmat për personat e prekur nga zjarret në Nea Makri, pranë zonave të shkatërruara nga flakët vdekjeprurëse muajin e shkuar.

Sipas asaj që shkruan e përditshmja Kathimerini, i arrestuari është një 37-vjeçar, i cili u kap gjatë kohës që po tentonte të vidhte në një palestër të fshatit.

Kliko per me shume info

Gjatë kontrollit në makinën e të dyshuarit, autoritetet policore gjetën dy pako me biskota dhe ushqime të tjera.

Policia tha se kishte shpallur në kërkim edhe një 49-vjeçar grek, që besohet se është bashkëpunëtor me shqiptarin

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here