Home 2018 August

Monthly Archives: August 2018

Dy vëllezërit shqiptarë në Itali kapen me drogë e mijëra euro në banesë

Policia italiane arrestoi dy vëllezër shqiptarë, përkatësisht 49 dhe 41 vjeç. 49 vjeçari banon në Milano, ndërsa i dyti në Cologno Monzese.Ne pranga ka...

Shqiptari i plagosur në Itali del nga koma, flet për sulmin me armë në...

Nje 25 vjeçar shqiptar i plagosur ditë më parë ka dalë nga koma dhe është marrë në pyetje nga karabinierët. Në fund të javës...

Korçë, vidhen tri kisha e pesë banesa emigrantësh, qytetarët: Jemi të shqetësuar

Nje seri kishash e banesash e emigrantëve në fshatin Zvirinë të Korçës kanë rënë pre e grabitjeve kohët e fundit. Nga 4 kisha qe...

Ngjarja që po trondit të madh e të vogël në Tiranë, babai përdhunon vajzën...

Një ngjarje monstruoze eshte abuluar në kryeqytet dhe përfundoi me vënien pas hekurave të një 61-vjeçari që përdhunoi për 16 vite të bijën, madje...

Lorik Cana, mesazh tifozëve: Të mbështesim Kombëtaren edhe në ditë të këqija

Pas nje jave , Kombëtarja shqiptare do të debutojë në Ligën e Kombeve në ndeshjen e parë ndaj Izraelit, e cila do të luhet...

Aksident i rëndë në Kavajë, humb jetën një person

Një 56-vjeçar ka ndërruar jetë në Gosë të Kavajës mbrëmjen e së premtes në një aksident.Teksa udhëtonte me motori, mësohet se viktima A.M është...

Gjermania: Rishkrimi i kufirit Kosovë-Serbi nxit tensione etnike

Gjermania paralajmëroi të premten se rishkrimi i kufirit të Serbisë me Kosovën do të nxisë tensione etnike.Prishtina dhe Beogradi kanë shpalosur këtë muaj idenë...

Mogherini: Kosova e Serbia të shmangin përpjekjet për shtete etnikisht homogjene

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, tha se ajo do të mbështeste shkëmbimin e territoreve midis Kosovës dhe Serbisë nëse...

KE propozon ndalimin e ndryshimit të orës dy herë në vit

Komisioni Evropian propozoi që t'i jepet fund praktikës për ndërrimin e orës në pranverë dhe vjeshtë, pasi një sondazh ka konstatuar se shumica e...

Studimi, 1 në 50 pasagjerë e njohin dashurinë e jetës në avion

Një studim i fundit ka zbuluar diçka të pazakontë për njohjen dhe dashurinë. HSBC tregon se kur u pyetën për sondazhin e tyre 5000...

LAJMET E FUNDIT