Trajneri i Kroacisë bën deklaratën goditëse për Francën: Ne bëmë ndeshjen më të bukur

0

Trajneri i Kroacisë, Zlatko Dalic, nuk e ka fshehur zhgënjimin pas humbjes në finalen e Kupës së Botës, Rusi 2018. Ai madje me ironi te fshehur thote se skuadra e tij beri ndeshjen me te mire te kampionatit. Me gjithë zhgënjimin, trajneri kroat ka thënë se lojtarët e tij duhet të krenohen për suksesin e arritur.

“Urime Francës për titullin e tyre. Luajtëm mirë në 20 minutat e para, e kontrolluam ndeshjen. Pastaj ishte një autogol nga një ndërprerje. U kthyem, dominuam dhe pastaj u akordua penalltia. Duhet t’i uroj lojtarët e mi, ishte ndoshta ndeshja më e mirë që e kemi zhvilluar në këtë kampionat, e kontrolluam lojën, por pesuam gola.

Kliko per me shume info

Ndaj një skuadre të fortë si Franca nuk mund të bësh gabime. Jemi paksa të pikëlluar, por duhet të krenohemi me atë që kemi bërë”,-ka thënë Dalic në konferencën për shtyp pas ndeshjes.

Përfaqësuesja ballkanike humbi në finalen e madhe 4-2 ndaj Francës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.