Kroacia mund Anglinë, shkon në finale përballë Francës

0

Kroacia ka mundur 2-1 Anglinë duke shkuar kështu në finalen e botërorit 2018 do të ndeshet me Francën në datën 15 korrik.

Kroatët pësuan gol në minutën e 5 dhe më pas barazuan rezultatin në pjesën e dytë ndërsa ishte MAndzukic ai që i kaloi në avantazh.

Kliko per me shume info

Anglia kësisoj do të ndeshet me Belgjikën për vendin e tretë e të kartërt ndërsa Kroacia do të ndeshet në finale me Francën.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.